Poznaj

Poznaj stworzoną przez pasjonatów markę płytek ściennych i podłogowych, która łączy wysoką jakość z doskonałym wzornictwem.

Zobacz jak przestrzeń wokół Ciebie zmienia się, gdy tłem dla aranżacji jest doskonałej jakości płytka

Dotknij i poczuj siłę natury zaklętą w ceramice… poczuj drewno, kamień i beton

Odmień swoje wnętrze

Zachwyć się

Jest to cecha płytek umożliwiająca zastosowanie ich nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz budynków. Właściwość tę uzyskuje się dzięki bardzo niskiej nasiąkliwości materiału, a płytki możemy z powodzeniem układać na tarasach, balkonach, ścieżkach w ogrodzie czy elewacjach

Rektyfikacja polega na precyzyjnym docięciu brzegów płytki – krawędzie są wtedy regularne, a wymiary identyczne. Rektyfikowane płytki można układać przy zastosowaniu minimalnej fugi (od 2 mm, a w przypadku ogrzewania podłogowego – powyżej 4 mm) i uzyskać w ten sposób efekt jednolitości, stylistycznej czystości i elegancji.

Jest to zdolność płytek do przeciwdziałania poślizgnięciu się. Powierzchnia płytki o takiej właściwości jest bardziej szorstka. Rozwiązanie to stanowi kompromis pomiędzy bezpieczeństwem a wygodą w utrzymaniu czystości. Im wyższy parametr R, tym większe właściwości antypoślizgowe wykazuje płytka.

Płytki oznaczone tym symbolem charakteryzują się dużymi różnicami tonacji i wzoru. Najczęściej są to produkty inspirowane naturą: drewnem lub kamieniem, a różnice w odcieniach oraz wzorach poszczególnych płytek są zamierzone i dlatego nie zaleca się ich sortowania przed położeniem. Cały ich urok kryje się właśnie w różnorodności. Parametr V określa różnice w odcieniach płytek. V1 oznacza, że różnice w tonacji są minimalne, a V4 – że płytki różnią się od siebie znacząco.

To ważna cecha płytek, określająca ich wytrzymałość przy różnym natężeniu ruchu. Im bardziej intensywną eksploatację przewidujemy w danym pomieszczeniu, tym wyższą klasę ścieralności powinny mieć płytki. Oznaczenia klasy ścieralności PEI przyjmują wartości od I do V.